Wyszukaj

Reklama

Obsługiwane przez usługę Blogger.
piątek, 18 marca 2011

Wiosna, ach to ty...

Autorem artykułu jest Tomasz Galicki

Jeżeli chcemy, aby w naszym domu także zagościła wiosna nie musimy przeprowadzać wielkich remontowych rewolucji, możemy to także zrobić poprzez odpowiednie dobranie kilku detali.
Za oknem pogoda nie zawsze jest, taka jak by na idealną wiosnę przystało,.nie mniej jednak w naszym domu możemy stworzyć klimat, niczym nie zakłóconej wiosennej aury.
Wystarczy że zwrócimy uwagę na kilka szczegółów, które z jednej strony doskonale podkreślą charakter pomieszczenia, z drugiej zaś - ożywią je i pozwolą poczuć pierwszy powiew długo wyczekiwanej wiosny.
Na początek powinniśmy zrezygnować z ciężkich, przytłaczających tkanin. Grube i ciężkie zasłony w ciemnych barwach bardzo dobrze byłoby zastąpić roletami wykonanymi z materiału w jasnych, oraz zdecydowanych barwach.
Słoneczne odcienie koloru żółtego i zielona barwa wiosennej trawy to skojarzenia, które przychodzą na myśl jako pierwsze podczas poszukiwania wiosennych akcentów. Niemniej jednak nie powinniśmy ograniczać się tylko do nich - gdyż najważniejsze jest, aby kolory te były soczyste, oraz optymistyczne.
Różnorodne odcienie koloru pomarańczowego, a także różowego idealnie wniosą do naszego wnętrza pozytywną energię. Jeżeli nasycone barwy nie bardzo do nas przemawiają zastosujmy delikatniejsze, pastelowe tony.
Uważajmy jednak, aby nie wybrać zbyt chłodnych barw, gdyż efekt końcowy może być odwrotny od tego, który sobie zaplanowaliśmy.
Wiosnę możemy wprowadzić także od strony kuchni i nie dotyczy to tylko pysznych wiosennych potraw i kanapek z sałatą i rzodkiewką, ale także odmiany tego pomieszczenia. Często wydaje nam się, że kuchnia jest pomieszczeniem, w którym niewiele da się zmienić, gdyż raz kupione meble i kafelki narzucają jej jednostajny wygląd na dłuższy czasu - jednak to błędne przekonanie. Zmian możemy dokonać niewielkimi krokami, wymieniając nawet drobne dodatki, które de facto kreują wizerunek kuchni.
Możemy zakupić nowe doniczki na kwiaty czy zioła w wiosennych żywych kolorach: żółtym, zielonym czy turkusowym. Wybór jest stosunkowo duży, oferta szeroka, a my dzięki tak prostej zmianie z łatwością zapewnimy naszej kuchni wyraźny i atrakcyjny akcent kolorystyczny.
Zmieńmy gładkie firanki kuchenne, na kolorowe zawierające motywy związane z wiosną.
Niezwykle ważnym, niemniej jednak na ogół zapomnianym elementem kuchni jest stół. Mam na myśli stół o standardowej wysokości, z wygodnymi krzesłami, przy którym wspólnie z najbliższymi spożywamy przynajmniej jeden posiłek dziennie. Stół jest elementem "rodzinno-twórczym", często niedocenianym. Z łatwością możemy wymienić poduszki na krzesła, podkładki na stół, obrus czy położyć dywanik we wiosennych kolorach.
To niezbyt czasochłonny i kosztowny sposób odmiany kuchni. Kolejnym istotnym elementem są lampy i oświetlenie nad stołem. Jeśli nie zamierzamy go zmieniać, możemy po prostu je udekorować na wiosnę! Z kolei elementem, który z pewnością wprowadzi pozytywną atmosferę, oraz rodzinne ciepło będą świeże, cięte kwiaty, wręcz nieodzowne o tej porze roku.
---
T.G.

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Translate

Popularne posty

Archiwum bloga

Obserwatorzy