Wyszukaj

Reklama

Obsługiwane przez usługę Blogger.
piątek, 18 marca 2011

Cykl Rad Praktycznych – wybór bukietu ślubnego

Autorem artykułu jest AWP

Może się wydawać, iż wybór bukietu ślubnego to sprawa po pierwsze drugorzędna, a po drugie względnie prosta. Nic bardziej mylnego. Bukiet Panny Młodej to jedna z pierwszych rzeczy, które rzucają się w oczy Gościom.
Z uwagi na fakt, iż wybór co do kwiatów i sposobu ich aranżacji jest nieograniczony to poniżej wskazuje kroki, których podjęcie powinno ułatwić wybór idealnego bukietu.
1. Na początek - KOLOR – nie da się wybrać bukietu ślubnego bez wstępnego określania tego w jakim ma on być kolorze. Bukiet nie musi być jednokolorowy. Jednakże przy kolorowych bukietach ważne jest to, aby kolory do siebie pasowały. Określenie kolorystyki bukietu pomoże w wyborze rodzaju kwiatów z jakich bukiet będzie zrobiony.
2. Poszukiwanie stylu – wybór co do kwiatów i ich aranżacji jest nieograniczony dlatego ciężko jest od razu wybrać konkretny rodzaj bukietu. W tym celu najlepiej oglądać bukiety w prasie ślubnej i w Internecie. Jeśli znajdziecie coś co Wam się spodoba to koniecznie to zachowajcie.
3. Rodzaj kwiatów – po wyborze kolorystyki bukietu należy wybrać rodzaj kwiatów z jakich ma być zrobiony bukiet.  Pamiętajcie o tym, ab wybierać kwiaty, które są dostępne w danej porze roku.   
4. Sztuczne czy prawdziwe – prawdziwe kwiaty, dzięki między innymi zapachowi tworzą piękną atmosferę. Sztuczne bukiety też mają swoje zalety -  można je  zachować na pamiątkę i dają większe możliwości kolorystyczne. W modzie są teraz przepiękne bukiety ślubne robione z biżuterii.
5. Zatrudnij florystykę – do zrobienia bukietu ślubnego najlepiej jest zatrudnić profesjonalistę, tak aby bukiet był solidnie zrobiony i utrwalony – żeby wytrzymał całą uroczystość. Osoba zawodowo trudniąca się robieniem bukietów ślubnych doradzi  w wyborze kwiatów oraz ich aranżacji.
6. Musi pasować do całej uroczystości – pamiętajcie o tym, że bukiet ślubny musi współgrać z charakterem i dekoracją całej uroczystości.
7. Kiedy go odebrać? – bukiet  ślubny Pan Młody lub świadek powinien odebrać na ok. godzinę przed ślubem, chyba że bukiet nie jest zrobiony z prawdziwych kwiatów.
---
www.aa-motywprzewodniimprezy.blogspot.com

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Translate

Popularne posty

Archiwum bloga

Obserwatorzy