Wyszukaj

Reklama

Obsługiwane przez usługę Blogger.
piątek, 18 marca 2011

Rajskie ogrody Karaibów

Autorem artykułu jest Marcela

Kiedy statek Kolumba dopłynął do wybrzeży dzisiejszej Dominikany, zachwycony odkrywca zanotował w swym dzienniku, iż odkrył "najpiękniejszą ziemię, jaką widziało oko ludzkie".
Kiedy statek Kolumba dopłynął do wybrzeży dzisiejszej Dominikany, zachwycony odkrywca zanotował w swym dzienniku, iż odkrył "najpiękniejszą ziemię, jaką widziało oko ludzkie".

Urzekły go złote plaże, zielone palmy, także bajecznie kolorowe kwiaty, motyle i papugi.

Potem europejscy żeglarze dowiedzieli się, że równie pięknych wysp w tym rejonie świata jest wiele więcej.

Jedne są duże, jak Kuba, inne tak małe, że można je obejść w ciągu jednego dnia. Wszystkie jednak pławią się przez cały rok w słońcu, zachwycają szerokimi plażami i turkusowym morzem.

Dziś Karaiby należą do najchętniej odwiedzanych rejonów świata. Zwłaszcza jesienią i zimą przybywają tu turyści z USA i Europy, chcący uciec od złej pogody w ojczystych krajach.

Jedni zatrzymują się w hotelach przy plażach, inni zaś wypływają w rejsy wielkimi luksusowymi statkami wycieczkowymi, żeby w ciągu urlopu zwiedzić kilka lub kilkanaście wysp. Każda z nich ma bowiem oprócz pięknych plaż, własne, trochę inne atrakcje do zaoferowania.

Miłośnicy przyrody odwiedzają dzikie lasy deszczowe na wulkanicznej St. Lucii i Dominice, podpatrują rzadkie gatunki papug, kąpią się pod wodospadami. Amatorzy nurkowania odkrywają cuda podwodnego świata na rafach u brzegów Dominikany, Barbadosu, Tobago.

Niezwykłe wspomnienia wywożą turyści, którzy odwiedzają Karaiby w porze karnawału i słuchają rytmów calypso i rumby na ich ojczystych wyspach.

Na każdej z wysp wytwarza się lokalne gatunki rumu. Słynne są też cygara -zwłaszcza z Kuby oraz dominikańskie bursztyny.
---
Biuro podróży i portal turystyczny TravelHoliday.pl oferuje wczasy online, wycieczki last minute, bilety lotnicze, hotele w Polsce i na świecie. Rezerwacja wczasów w serwisie www.travel7.pl

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Translate

Popularne posty

Archiwum bloga

Obserwatorzy