Wyszukaj

Reklama

Obsługiwane przez usługę Blogger.
piątek, 18 marca 2011

Drewniane konstrukcje w ogrodzie

Autorem artykułu jest hotpatriot

Drewno stanowi nieodłączny element każdego ogrodu, wykonuje się z niego zarówno meble, jak i konstrukcje architektury ogrodowej, tj: pergole, zadaszenia, tarasy itp. Z uwagi na swoją wytrzymałość i niezaprzeczalne walory estetyczne, materiał ten króluje w polskich ogrodach.
W tym artykule podpowiadamy, jak za pomocą kilku akcentów zaaranżować nastrojowy, wiosenny ogród...
W cieniu - zadaszenia i kąciki
Tradycyjne i ponadczasowe uzupełnienie każdego ogrodu to nastrojowe pergole, altanki i zadaszone pawilony. Doskonale wkomponowują się w kąciki i klomby kwiatowe np. z klasycznymi, romantycznymi różami. Niemniej jednak pergola nie musi się kojarzyć tylko z ogródkiem babci. Nowoczesna, wykonana w minimalistycznym stylu pergola, po której pną się egzotyczne kwiaty jest świetnym sposobem na urządzenie nastrojowego kącika w ogrodzie lub na werandzie.Te elementy architektury ogrodowej są doskonałym rozwiązaniem zarówno w ogrodzie prywatnym, jak i w ogródku letnim w restauracji czy w hotelu. Wykonane zgodnie z najnowszymi trendami, nowoczesne pawilony stanowią nie tylko ochronę przed złymi warunkami pogodowymi, ale są również doskonałą ozdobą i dopełnieniem stylu i charakteru miejsca.
Jak zagospodarować miejsce na samochód?
Rozwiązanie szczególnie polecane tym, którzy potrzebują skutecznej ochrony swoich samochodów przed deszczem i śniegiem, a nie chcą przy tym tracić cennej powierzchni wokół domu kosztem dodatkowego garażu. Obecnie produkowane zadaszenia dla samochodów są zwykle dopasowane do indywidualnych potrzeb każdego klienta i jego gustu, tworząc integralną część domu i ogrodu.
Porządek i systematyka
Dekoracyjne konstrukcje zbudowane z pali drewnianych zastosowane w różnych partiach ogrod. Oprócz funkcji estetycznej, pełnią one rolę porządkującą i systematyzującą. Wydzielają poszczególne części ogrodu, służą jako wzmocnienie i rozgraniczenie terenu np. do: psich bud, donic, klombów i innych elementów ogrodu. Do wyznaczania poszczególnych partii ogrodu służyć też mogą kolorowe kamyczki (jak grys), które ożywią ogród, a dzięki odrobinie fantazji, można za ich pomocą wykonać ciekawe, artystyczne motywy dekoracyjne.

Egzotyka w ogrodzie
Hit nadchodzącego sezonu. Stosowane do wykończenia brzegów stawów, oczek wodnych podesty stworzą niesamowitą atmosferę w każdym ogrodzie. Idealne rozwiązanie, nie tylko do wielkich ogrodów hotelowych i restauracyjnych, ale również w skromniejszym ogródku, przy odpowiednich warunkach powierzchniowych, spełniają one świetnie swoją rolę. Podesty mogą służyć jako zwieńczenie werand, tarasów i przystani wodnych.

---
Zobacz innowacyjne projekty architektury ogrodowej, zadaszenia, pergole, wiaty drewniane: http://www.walkways4u.com/

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Translate

Popularne posty

Archiwum bloga

Obserwatorzy