Wyszukaj

Reklama

Obsługiwane przez usługę Blogger.
piątek, 18 marca 2011

Czerwona koniczyna – najlepsza na menopauzę!

Autorem artykułu jest JBmedia

Czy wiedziałaś, że roślina o nazwie Koniczyna czerwona to jeden z najlepszych, naturalnych środków na menopauzę. Prosta, niewielka roślina, na której wypasa się bydło, okazała się wspaniałym specyfikiem pomagającym, dzięki swoim naturalnym właściwościom, zwalczać szereg uciążliwych objawów związanych z okresem menopauzy.
Obecnie stanowi podstawę środków farmakologicznych przeznaczonych do terapii kobiet w  okresie menopauzy.
Niepozorna koniczyna.
Koniczyna czerwona, zwana jest inaczej koniczyną łąkową. Jej łacińska nazwa to Trifolium pratense. Występuje praktycznie w całej Europie, środkowej Azji oraz północnej Afryce. Jest to bardzo pospolita roślina którą każdy z nas z pewnością nie raz obserwował na polskich łąkach, gdzie rośnie jej bardzo wiele. Symbolicznie, jako roślina, była i jest kojarzona ze szczęściem i zdrowiem. Najbardziej wartościowe dla potrzeb medycyny naturalnej są kwiaty i liście Koniczyny czerwonej. Roślina ta oprócz zastosowania w medycynie, ma również szerokie zastosowanie w kosmetologii, jako ważny składnik wielu kosmetyków, zwłaszcza tych, przeznaczonych dla osób dojrzałych.
Jak działa Koniczyna Czerwona?
Koniczyna czerwona uprawiana jest przede wszystkim jako roślina pastewna, jednak od setek lat znane są także jej lecznicze własności. Używano jej jako środka przyśpieszającego gojenie ran, moczopędnego, czy wykrztuśnego itp. Niedawno zainteresowano się jej właściwościami wynikającymi z zawartości fitohormonów, czyli tzw. hormonów roślinnych. Roślina jest do tego stopnia przesycona tymi żeńskim hormonami, że bydło, które ją spożywało miało zaburzenia płodności, co również potwierdziły odpowiednie badania. Dzięki zawartości tych substancji Koniczyna czerwona powoduje łagodną stymulację estrogenową. Właściwości te nadają się doskonale do łagodzenia objawów menopauzy, dlatego Koniczynę czerwoną zaczęto coraz częściej wykorzystywać w medycynie naturalnej jako składnik środków receptur opracowywanych w celu łagodzenia lub zwalczania uciążliwych objawów menopauzy.
Gdzie jej szukać?
Koniczyna czerwona stanowi istotny składnik, a często podstawę składu najczęściej preparatów naturalnych przeznaczonych do łagodzenia i zwalczania objawów menopauzy. Często ekstrakt z Koniczyny czerwonej można znaleźć w tzw. suplementach diety. Zdecydowanie warto sięgnąć do środków bazujących na tej roślinie gdyż są niezwykle skuteczne, a co istotne zdrowe i bezpieczne. Są polecane zwłaszcza dla osób, które nie mogą, lub nie chcą stosować hormonalnej terapii zastępczej w okresie menopauzy.

---
Artykuł może być przedrukowywany jedynie w niezmienionej postaci z zachowaniem aktywnych linków.

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Translate

Popularne posty

Archiwum bloga

Obserwatorzy