Wyszukaj

Reklama

Obsługiwane przez usługę Blogger.
poniedziałek, 21 stycznia 2013

Niezawodny sposób na piękny ogród


Autorem artykułu jest Li Li

Kontaktu z przyrodą szuka każdy człowiek. Chociaż coraz częściej na miejsce zamieszkania wybiera się duże miasta, to jednak w domach i mieszkaniach hoduje się rośliny, z zapałem urządza się tarasy, balkony i przydomowe ogródki.

Ogromną popularnością cieszy się też zakładanie ogrodów. Najczęściej spotyka się je przy hotelach i restauracjach, ale również przy biurowcach, a hitem ostatnich lat stało się projektowanie ogrodów na dachach. Chociaż samo projektowanie ogrodów może stać się samo w sobie przyjemne i odprężające, to jednak w niektórych wypadkach lepiej jest się zdać na profesjonalistów.

Projektowanie ogrodów  oraz zakładanie ogrodów biorą na siebie architekci przestrzeni i architekci ogrodów i w zależności od życzeń klienta, mogą na każdej powierzchni stworzyć urokliwe miejsce do wypoczynku, letni ogródek czy nawet atrakcyjne miejsce idealne do rekreacji. Projektowanie ogrodów w dużej mierze uzależnione jest nie tylko od powierzchni planowanego pod ogród obszaru, ale również od planowanego budżetu. Dysponując większą kwotą, można swobodnie wybierać droższe materiały, eksperymentować z oświetleniem, dobierać różne meble ogrodowe oraz rośliny. Przy ograniczonych środkach  doświadczony architekt potrafi jednak również stworzyć tajemniczy i interesujący ogród. Nie ma natomiast ograniczeń co do stylu.

Obecnie śmiało można zakładać ogrody bardziej tradycyjne, nawiązujące do stylu angielskiego, francuskiego lub japońskiego, można też tworzyć bardziej fantazyjne projekty, które łączą w sobie tradycyjne formy i bardziej nowoczesne rozwiązania. Przy planowaniu jednak warto pamiętać, że ogród powinien być naturalnym otoczeniem budynku i jego styl powinien w jakiś sposób nawiązywać do stylu budynku.

---

projektowanie ogrodów Warszawa

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Translate

Popularne posty

Obserwatorzy