Wyszukaj

Reklama

Obsługiwane przez usługę Blogger.
poniedziałek, 3 grudnia 2012

Jak legalnie wyciąć drzewo na działce?


W obecnych czasach samowolne wycięcie drzewa rosnącego na naszej działce jest niezgodne z prawem i nierzadko mogą nas za to spotkać niemałe kary. Być może dla wielu ludzi tego typu przepisy są nieco absurdalne ale prawa należy przestrzegać.

Dobrze więc byłoby wiedzieć co należy zrobić, abyśmy mogli w pełni legalnie wyciąć chociażby przeszkadzające nam akurat drzewo. Procedura z tym związana może znacznie różnić się na przykład od konkretnego rodzaju działki na której rośnie takie drzewo, zatem warto przynajmniej trochę zapoznać się ze związanymi z tymi przepisami.

Na samym początku musimy wspomnieć o tym, że legalna wycinka drzew w większości przypadków wymaga od nas zdobycia odpowiedniego zezwolenia, choć równocześnie nie zawsze jest to konieczne – czasami może się okazać, że konkretny rodzaj drzewa lub krzewu rosnącego na naszej działce nie podlega takiemu obowiązkowi. Tak czy inaczej, w każdym przypadku musimy złożyć wniosek o zezwolenie na wycinkę w swoim urzędzie gminy. Powinien on zawierać najbardziej podstawowe dane, takie jak przede wszystkim rodzaj naszej działki oraz informacje na temat jej właściciela; jeżeli nie należy ona bezpośrednio do nas, to w takim wniosku powinna również znaleźć jego zgoda.

Dopiero wówczas dowiemy się, czy takie zezwolenie jest nam w ogóle potrzebne, i jeśli tak – to będziemy mogli je otrzymać. Dość powszechnie panującym obecnie mitem jest to, że w każdym przypadku po uzyskaniu takiej zgody będziemy musieli również wnieść stosowną opłatę, co naturalnie nie jest prawdą. W wielu przypadkach – takich jak chociażby działka przeznaczona pod prowadzenie działalności gospodarczej – nie będzie to konieczne. Warto równocześnie pamiętać o tym, że takie opłaty i tak są dużo niższe niż ewentualne kary za wycinanie drzew bez pozwolenia.

Oprócz tego musimy zwrócić uwagę na to, że wycinka drzew jest obecnie oferowana przez wiele profesjonalnych firm – skorzystanie z takiej usługi może być doskonałą propozycją, bowiem w niektórych przypadkach samodzielne wycięcie drzewa może sprawić nam wiele problemów.

W większości przypadków procedura związana z uzyskiwaniem zezwolenia na wycięcie drzewa nie jest szczególnie skomplikowana, choć czasami możemy na to potrzebować nieco czasu. Jak najbardziej warto jednak znać wszystkie związane z tym przepisy, bowiem dzięki takiej wiedzy często będziemy mogli uniknąć niemałych problemów z prawem oraz przede wszystkim ogromnych kar pieniężnych, jakie grożą nam za nielegalną wycinkę drzew.
---
Więcej na temat wycinki drzew dowiesz się ze strony: Green Garden - wycinka drzew w Warszawie

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Translate

Popularne posty

Obserwatorzy